Koulutus ja konsultointi

Järjestämme koulutusta jäsenjärjestöjen henkilöstön osaamisen kehittämisen tueksi sekä koulutusta ja konsultointia koulutussuunnittelun tueksi.

Toiveita koulutus- ja seminaaritoiminnan aiheiksi voi esittää ympäri vuoden tai vuosittaisissa jäsenjärjestötapaamisissa.

Jäsenjärjestöt voivat myös tilata asiantuntijoiltamme koulutusta ja konsultaatiota muun muassa seuraavista aiheista:

Vuoden 2018 koulutukset

Tilauskoulutukset ja konsultointi

Monikulttuurisuus, moninaisuuden kohtaaminen, esimerkiksi MOD: Moninaisuus – oivallus – dialogi:
Anna-Leena Klemetti-Falenius, anna-leena.klemetti-falenius@seurakuntaopisto.fi, p. 040 832 2467

Spiritualiteetti:
Marjaana Kanerva, marjaana.kanerva@seurakuntaopisto.fi, p. 0400 811 897

Viestintä:
Karoliina Nivari, karoliina.nivari@kirkkopalvelut.fi, p. 040 556 1179

Taloushallinto:
Sami Lahtiluoma, sami.lahtiluoma@kirkkopalvelut.fi, p. 040 592 2197

Organisaation kehittäminen:
Karoliina Nivari, karoliina.nivari@kirkkopalvelut.fi, p. 040 556 1179

Pedagogiikka:
Hanna Pulkkinen, hanna.pulkkinen@seurakuntaopisto.fi, 044 712 4985

Kuvanlukutaito ja kuvien käyttö:
Salla Vainio, salla.vainio@seurakuntaopisto.fi, p. 040 528 2570

Tilan pedagogiikka:
Salla Vainio, salla.vainio@seurakuntaopisto.fi, p. 040 528 2570

Kerrontapedagogiikka
Hanna Pulkkinen, hanna.pulkkinen@seurakuntaopisto.fi, 044 712 4985