Kuraattorit

Järvenpään kampus

Kuraattori Tuomo Tourunen, tuomo.tourunen@seurakuntaopisto.fi, p. 040 3153282.

Työhuone on Y-rakennuksessa Y238. Vastaanotto tiistaisin, torstaisin ja perjantaisin. Voit ottaa yhteyttä myös Whatsappilla.

Järvenpään kuraattorin ja opintopsykologin esittely.


Pieksämäen kampus

Kuraattori Auri Saloranta, auri.saloranta@pieksamaki.fi, p. 044 799 5624.

Vastaanotto kampuksella tiistaisin ja torstaisin A-rakennuksen 2. krs honeessa 246. Voit ottaa yhteyttä myös Wilman kautta tai puhelimitse.


Jaakkiman kampus, Ruokolahti

Kuraattori Marjut Savolainen, marjut.savolainen@eksote.fi, p. 040 651 1849.

Työhuone on 1. kerroksen vasemmassa siivessä. Vastaanotto on kampuksella maanantaisin. Muina aikoina tavoitettavissa puhelimitse ja Wilman kautta.


Lapuan kampus

Kuraattori Erika Vähä-Laakso, erika.vaha-laakso@lapua.fi, p. 044 438 4498.

Kuraattoriin voi olla yhteydessä Whatsapilla, tekstiviestillä, soittamalla, sähköpostilla erika.vaha-laakso@lapua.fi  tai Wilman kautta. Sovitut tapaamiset opistolla 204:ssa.


Kaustisen kampus

Kuraattori Anna Nikula, p.040 136 7526, anna.nikula@kaustinen.fi

Vastaanottoaika: joka toinen maanantai klo 12.30-16.00


Nykarleby, Credu campus

Kurator Maj-Len Enlund, enlundmajlen@gmail.com, p. 050 560 7324.

Kuraattori on opistolla torstaisin, klo 8.00-16.00. Muina aikoina tavoitettavissa puhelimitse.
På läroanstalten torsdagar kl. 8.00-16.00. Nås andra tider via telefon.


Helsingissä opiskelevat ryhmät

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.


Helsingissä opiskelevat ruotsin kieliset ryhmät

Kuraattori Riitta Hirsikoski, riitta.hirsikoski@hel.fi, p. 050 371 2906, torstaisin oppilaitoksen tiloissa Porkkalankatu 7, 00180 Helsinki.


Kuopiossa opiskelevat ryhmät

Kuraattori Kati Salonen, kati.salonen@kuopio.fi, p. 044 718 4075


Tampereella opiskelevat ryhmät

Kuraattori Salla Kananen, salla.kananen@tampere.fi, p. 050 409 4906. Osoite: Tredu, Åkerlundinkatu 8, 33100 Tampere.


Porissa opiskelevat ryhmät

Kuraattori Sanna Suominen, sanna.suominen@pori.fi, p. 044 701 5239,
Tasavallankatu 4, 28130 Pori