Psykologit

Järvenpään kampus

Psykologi Antero Laine, antero.laine@seurakuntaopisto.fi, p. 040 315 2762. Psykologi on tavattavissa maanantaisin, tiistaisin ja torstaisin.
Ajanvaraukset ja yhteydenotot tekstiviestillä, Whatsappilla tai sähköpostilla.

Järvenpään psykologin ja kuraattorin esittely.


Pieksämäen kampus

Psykologi Niina Hohti, niina.hohti@pieksamaki.fi, p. 044 588 2409. Psykologi on tavattavissa kampuksella torstaisin klo 8-11.30. Ajanvaraukset puhelimitse tai sähköpostilla.     


Jaakkiman kampus, Ruokolahti

Psykologi Susanna Aavaharju, p. 040 569 6975. Psykologin vastaanotto ajanvarauksella.


Lapuan kampus

Psykologi Marianna Piepponen, p. 044 438 4961, marianna.piepponen@lapua.fi. Soittoaika klo 12-12.30.
Ajanvaraus soittamalla, viestillä tai  terveydenhoitajan kautta.


Nykarleby, Kredu campus

Psykolog på Nykarleby HVC, tfn (06) 786 2701 (telefonrådgivning, tidsbeställning)


Helsingissä opiskelevat ryhmät

Psykologi Saara Pousi, saara.pousi@hel.fi, p. (09) 310 89448 tai 040 681 6845. Yhteyttä voi ottaa myös whatsappin kautta. Tavattavissa sovitusti.

Vastaanotolle hakeutumisen syitä on monia. Syitä voivat olla esimerkiksi väsymys, stressi, ahdistuneisuus, jännittäminen, masentuneisuus, ihmissuhteet, äkilliset elämänmuutokset, opintojen sujumiseen liittyvät haasteet tai tulevaisuuden suunnitelmat.

Kannattaa ottaa yhteyttä matalalla kynnyksellä.


Helsingissä opiskelevat ruotsin kieliset ryhmät

Psykologi Édua Holmström, edua.holmstrom2@hel.fi, p. 040 534 6117 ja (09) 310 21 398. Vastaanotto maanantai-torstai sopimuksen mukaan, osoite Amiedu, Valimontie 8, 00380 Helsinki.


Kuopiossa opiskelevat ryhmät

Psykologi Laura Raatikainen, laura.raatikainen@kuopio.fi p. 044 718 4068


Tampereella opiskelevat ryhmät

Psykologi Mira Numminen, mira.numminen@tampere.fi, p. 040 801 6383


Porissa opiskelevat ryhmät

Psykologi Tiina Haukka-Kumpulainen, tiina.haukka-kumpulainen@pori.fi, p. 044 701 8295
Tasavallankatu 4, 28130 Pori