Kevään valmistuneet opiskelijat 29.5.2020

Kevään 2020 aikana on valmistunut lähes 400 uutta ammattilaista. Tänään on kaikkien ammatillisesta koulutuksesta valmistuneiden juhlapäivä, mutta toivottavasti voimme juhlia yhdessä elokuun valmistumisjuhlassa. Toivomme kaikille hyvää kesää ja valoisaa tulevaisuutta!

Osa valmistuneista opiskelijoista ei ole antanut lupaa nimensä julkaisemiseen.

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Rajahuhta Veera Amalia (Kampaaja)

Rossi Sini Sofia (Kampaaja)

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Eriksson Heidi-Marie Onerva

Gummerus Salla Ilona

Huotari Titta Marika

Rantala Janne Mika Ilari

Viitala Riina Maria

Vuoristo Maria Karoliina

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Jokela Irma

Joukainen Laura Maria

Kokko Noora

Perälä Arvo Eemeli

Vauto Johanna Marjo Katariina

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Iivonen Henriikka (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Knuutila Sinikka Annikki (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Kuusela Iris Hanna Maria (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Lappi Eija Marita (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Mattila Sari Helena (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Niittymäki Iris (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Ningsih Retno Dian (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Oksanen Minna (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Rintamäki Jessica Annele (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Sukuvaara Sanna Maria Sofia (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Tarvainen Kati Johanna (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Tuomaala Jane Luisa Auroora (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Usman Hira (Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja)

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Ahlfors Mirabel Victoria (Lastenohjaaja)

Aitto-oja Henrietta Mariia (Lastenohjaaja)

Al-Zubeidi Nada (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Aleksandrova Elena (Lastenohjaaja)

Eklund Mari Elena (Lastenohjaaja)

Eriksson Josefiina Emilia (Lastenohjaaja)

Eskelinen Rosa Emilia (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Fagerholm Lotta Camilla (Lastenohjaaja)

Gyllenberg Sabina Birgitta (Lastenohjaaja)

Hakala Kati Susanna Maria (Lastenohjaaja)

Hakomäki Katri Maria Susanna (Lastenohjaaja)

Hansson Camilla (Lastenohjaaja)

Hautamäki Essi Maria (Lastenohjaaja)

Heikkuri Sanna-Mari Birgitta (Lastenohjaaja)

Heinikari Ville Juhani (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Hietala Satu Ida Pauliina (Lastenohjaaja)

Hietalahti Paula Kaarina (Lastenohjaaja)

Hiisivirta Saara Sofia (Lastenohjaaja)

Holm Saana-Maria Charlotte (Lastenohjaaja)

Holopainen Mervi Mirjami (Lastenohjaaja)

Huovinen Saara Emilia (Lastenohjaaja)

Hurske Julia Jonna Katariina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Huvila Heli Mirja Susanna (Lastenohjaaja)

Jauhiainen Saija Emilia (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Johansson Riikka Alisa (Lastenohjaaja)

Juutilainen Emmi Kerttuli (Lastenohjaaja)

Järvinen Olli Johannes (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Kalliola Terhi Birgit (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Kamunen Elisa Kristiina (Lastenohjaaja)

Kangas Nina Maarit (Lastenohjaaja)

Karhula Henna-Riikka (Lastenohjaaja)

Kauppinen Mari Kerttuli (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Kemppainen Sanna Marika (Lastenohjaaja)

Koivula Marianne Eliisa (Lastenohjaaja)

Kokkonen Ekaterina (Lastenohjaaja)

Kokkonen Heidi (Lastenohjaaja)

Kuokkanen Santeri Rainer (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Kylliäinen Anita Raili Anneli (Lastenohjaaja)

Känninen Sisko Susanna Karoliina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Laiho Heli Marjaana (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Laukkanen Mira Maria (Lastenohjaaja)

Lehtonen Reetta Marjatta (Lastenohjaaja)

Lindbäck Tiina Annele (Lastenohjaaja)

Lindgren Mira Susanna (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Lod Pirjo Tuula Elina (Lastenohjaaja)

Loman Ida Evelina (Lastenohjaaja)

Mahkonen Eveliina Iida Maria

Makkonen Joanna Kristiina (Lastenohjaaja)

Marcelo Arce Maria de la Soledad (Lastenohjaaja)

Markantonis Marjo Elisa (Lastenohjaaja)

Matilainen Piia Marjaana (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Miettinen Kristiina Ester (Lastenohjaaja)

Mursula Jaana Elina (Lastenohjaaja)

Mäkelä Jutta Eveliina (Lastenohjaaja)

Mäntylä Emmi Vilma Emilia (Lastenohjaaja)

Nattari-Kokkonen Nina Kristiina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Nattari-Kokkonen Nina Kristiina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Nordlund Aleksi Johannes (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Nuikka Olli (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Nurmi Sini Katri Johanna (Lastenohjaaja)

Ojanne Jussi Antero (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Okkeri Minna Tuulia (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Ollanketo Ina Tamriko (Lastenohjaaja)

Paasila Heidi Johanna (Lastenohjaaja)

Palomäki Laura Elisa (Lastenohjaaja)

Pattik Edgar (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Pelkonen Katja Hannele (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Penttilä Riitta Hannele (Lastenohjaaja)

Petra Krista Johanna (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Piirainen Ilkka Sakari (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Pirinen Saila Marjut (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Pulkkinen Laura Marika (Lastenohjaaja)

Pääkkö Satu Aino Matilda (Lastenohjaaja)

Pääkkö Satu Aino Matilda (Lastenohjaaja)

Raatikainen Milla Eveliina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Rakkola Paula (Lastenohjaaja)

Rama Florineta (Lastenohjaaja)

Rautasalo Meri Marjorie (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Rautiainen Tiina (Lastenohjaaja)

Rehnström Carita (Lastenohjaaja)

Rehula Niina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Riekkinen Henna Maria (Lastenohjaaja)

Rosenback Mikael Kurt-Erik (Lastenohjaaja)

Rutanen Nita Eveliina (Lastenohjaaja)

Rytkönen Sara Kristiina (Lastenohjaaja)

Sarin Berit Inger Helena (Lastenohjaaja)

Saturi Tania Maria Helena (Lastenohjaaja)

Seppälä Irene Tuulia (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Siltanen Riina Emilia (Lastenohjaaja)

Simola Janne-Tapani Antinpoika (Lastenohjaaja)

Sirén Jaana Helena (Lastenohjaaja)

Smeds Maria Sofia Birgitta (Lastenohjaaja)

Snellman Ann-Marie (Lastenohjaaja)

Tapaninen Tiina Irja Marjatta (Lastenohjaaja)

Tenhunen Marika Emilia (Lastenohjaaja)

Thomssen Limonta Tanja Johanna (Lastenohjaaja)

Tiihonen Anna Katriina (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Tiihonen Susanna Katriina (Lastenohjaaja)

Toivonen Sami (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Toroi Katja Marita (Lastenohjaaja)

Vainionpää Birgitta Marja Helena (Lastenohjaaja)

Verainen Jenna Reeta (Lastenohjaaja)

Vesterback Jasmin Maarika (Lastenohjaaja)

Vettenaalto Anni (Lastenohjaaja)

Viik Minna Marita

Viita Ville Eino Hermanni (Lastenohjaaja)

Viitala Ella Maija (Lastenohjaaja)

Virta Emilia Sanni Amanda (Lastenohjaaja)

Virtanen Jenni Maria (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Vitikka Mira Sofia (Lastenohjaaja)

Vuorinen Tessa Jasmin (Lastenohjaaja)

Väänänen Mari Hannele (Lastenohjaaja)

Waris Henna Linda Maria (Nuoriso- ja yhteisöohjaaja)

Westerlund Linda Erika (Lastenohjaaja)

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Hotti Aimo Antero

Kotisaari Teija Inkeri

Kärkkäinen Heidi Pauliina

Ojasalmi Antti Kosti Tapani

Tolvanen Tuija Maarit

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto

Ahlberg Hanna Eva Christina (Lastenohjaaja)

Ahlskog Diana (Lastenohjaaja)

Argillander Lotta Eveliina (Lastenohjaaja)

Arosuo Elena Milja-Maria (Lastenohjaaja)

Björkman Laura Lilja Maria (Lastenohjaaja)

Björkstrand Alina Heidi Maria (Lastenohjaaja)

Blitson Daria (Lastenohjaaja)

Hakoniemi Mira Juulia (Lastenohjaaja)

Hautanen Malin Carina Johanna (Lastenohjaaja)

Helin Rebecca Cecilia (Lastenohjaaja)

Hietaniemi Sanni Eveliina (Lastenohjaaja)

Hongisto Sandra Sofia (Lastenohjaaja)

Immonen Iina Susanna (Lastenohjaaja)

Kosonen Suvi Eila Karoliina (Lastenohjaaja)

Kupiainen Jenice Joannette (Lastenohjaaja)

Laitinen Heidi Liisa Agnes (Lastenohjaaja)

Majedi Amir Ali (Lastenohjaaja)

Mattlar-Niemi Linda (Lastenohjaaja)

Muukka Aino-Maria Johanna (Lastenohjaaja)

Niemi-Saari Kaisu Iita Ottilia (Lastenohjaaja)

Riikonen Minna Linda Maria (Lastenohjaaja)

Virnala Anu Maarit (Lastenohjaaja)

Väliaho Maikki Pauliina (Lastenohjaaja)

Wermundsen Liisa Maaria Athena (Lastenohjaaja)

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Matilainen Eini Marjut

Rikkonen Teemu Antti Ilari

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Haapamäki Joni Jesse Markus

Ilveskero Linda Erika

Moilanen Mirva Karoliina

Pulkkinen Elina Iida Helena

Puustinen Marika Anneli

Rothberg Pia Kristiina

Simolin Tytti Karoliina

Suoranta Satu-Anna Maaria

Tarvonen Vera

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Alasuutari Sari Hannele

Kohtala Marika

Malinen Anne-Maarit

Penttilä Terhi

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Keitaanniemi Katja Susanna

Laukko-Markén Jenni Helena

Lyly Katri Elina

Pitkänen Mira Camilla

Tujula Tiina Sirkka

Uosukainen Sonja

Wilska Ari-Pekka

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto

Bergman Amanda Iitu Aleksandra (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Hellström Aaro Johannes (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Härkönen Sara Annika Elisabeth (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Jokinen Jonna Alexandra (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Karjalainen Neea Liisa (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Koskinen Arvo Heikki Juhani (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Kuisma Hanna Henriikka (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Nordström Ville Ari Eemeli (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Palander Onni Artturi (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Pulkkinen Ella-Nea Johanna (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Roponen Sonja Lisa Elisabeth (nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Rosenberg Benjamin Knut (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Tyrväinen Karoliina Amanda Sofia (nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Vauhkonen Jade Juulia Mikaela (Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja)

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Hannus Jenni Susanna (Henkilökohtainen avustaja)

Häkkinen Tuija Marika (Henkilökohtainen avustaja)

Korpi Anu Susanna (Henkilökohtainen avustaja)

Pajuoja Kati Susanna (Henkilökohtainen avustaja)

Seurakunta- ja hautauspalvelualan ammattitutkinto

Mandri Merike (Hautaustoimistotyöntekijä)

Perälä Mirja Helena (Suntio)

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Asiegbu Augustine Chisom (Lähihoitaja)

Gröndahl Joona Artturi (Lähihoitaja)

Haapakoski Kia Helmi Linnea (Lähihoitaja)

Hartikka Arja Seija Helena (Lähihoitaja)

Havia Aurora Eija Inkeri (Lähihoitaja)

Honkanen Jemina Juuli Josefiina (Lähihoitaja)

Hämäläinen Heidi Sisko Marjaana (Lähihoitaja)

Jumisko Emmi Sofia Kristiina (Lähihoitaja)

Jääskeläinen Jenny Juliette (Lähihoitaja)

Karttunen Pirjo Leena (Lähihoitaja)

Kiiski-Vepsäläinen Laura Anniina (Lähihoitaja)

Koikkalainen Helmi Anniina (Lähihoitaja)

Koivistoinen Jenni-Helen (Lähihoitaja)

Korhonen Susanna Elisabeth (Lähihoitaja)

Kovanen Julia Alexsandra (Lähihoitaja)

Kuikka Essi Julia (Lähihoitaja)

Lappalainen Tom Henri Sebastian (Lähihoitaja)

Lähteenmäki Vivianne Liisa Maria (Lähihoitaja)

Mohammadi Hasan (Lähihoitaja)

Mutka Pihla-Tuulia

Muurilainen Essi Maija Katariina (Lähihoitaja)

Mäkihonko Jonna Emilia (Lähihoitaja)

Männikkö Jaana Tuulikki (Lähihoitaja)

Peltonen Santra Susanna (Lähihoitaja)

Pentikäinen Jesse Markus Daniel (Lähihoitaja)

Perholehto Emmi Elina (Lähihoitaja)

Pitkänen Mari Krista Johanna (Lähihoitaja)

Puukka Vesa Matti Santeri (Lähihoitaja)

Puukko Kaisla Elena (Lähihoitaja)

Rantakari Henriikka Eveliina Harrintytär (Lähihoitaja)

Rantanen Iina Mikaela (Lähihoitaja)

Romo Aleksi Valtteri (Lähihoitaja)

Ryynänen Pirjo Hannele (Lähihoitaja)

Saari Vilma Ida Eveliina (Lähihoitaja)

Safi Ahmad Zia (Lähihoitaja)

Sainio Jutta Marketta (Lähihoitaja)

Savolainen Viivi Silene (Lähihoitaja)

Sipinen Ville-Veikko (Lähihoitaja)

Sutinen Emma Annina (Lähihoitaja)

Tikkanen Satu Helena (Lähihoitaja)

Tokola Tanja Teresa (Lähihoitaja)

Torvinen Kati Salla Maria (Lähihoitaja)

Ursin Satu Susanne (Lähihoitaja)

Vuori Anne Maarit (Lähihoitaja)

Vuori Anne Maarit (Lähihoitaja)

Väisänen Emilia Iida Johanna (Lähihoitaja)

Wessberg-Virtanen Sanna Maarit (Lähihoitaja)

Ylikotila Joona Eemeli (Lähihoitaja)

Ylönen Viivi Loviisa (Lähihoitaja)

Ähkynen Noora Annina (Lähihoitaja)

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Haapanen Sari Ursula

Hietala Aki Kristian

Ijäs Petri

Kamppinen Eila

Liimatta Timo Pauli Olavi

Nurminen Katja

Nykänen Kati

Petsalo Jyrki Petteri

Petsalo Riitta Hannele

Pihavaara Arja Helena

Rajala Riitta Marja Kristiina

Riuttamäki Henna-Riikka

Säde Juhana

Varjonen Kaijus, Karl-Johan

Viertiö Liisa Helmi Johanna

Virta Janne