Terveydenhoitajat

Järvenpään kampus

Terveydenhoitaja Pauliina Onkalo, pauliina.onkalo@jarvenpaa.fi ,p. 040 315 3214 tai terveydenhoitaja2@seurakuntaopisto.fi   

Terveydenhoitajan huone Y-rakennuksessa huoneessa 238. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 12-13. Muut ajat sopimuksen mukaan.
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Järvenpäässä.

Pieksämäen kampus

Terveydenhoitaja Tuulevi Neuvonen, tuulevi.neuvonen@pieksamaki.fi, p. 0400 129 013

Terveydenhoitajan huone A-rakennuksen 2. kerroksessa. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 8-10. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Nuorten mielenterveys- ja päihdesairaanhoitaja Jani Naukkarinen, jani.naukkarinen@pieksamaki.fi, p. 0400 855 642                                           

Soittoaika/ajanvaraus klo 8-9.30 (ma ja to) sekä 11.30-12 (ti, ke, pe). Vastaanotto ilman ajanvarausta torstaisin klo 13-17. Muut ajat sopimuksen mukaan.  Osoite: Ohjaamo Pientare, E-rakennus, muulloin ajanvarauksella. Käynnit ovat maksuttomia. 

Myös sähköinen asiointimahdollisuus kiireettömien terveysasioiden hoitoon (viestipalvelu, ajanvaraus): https://sote.easiointi.fi/fi/web/pieksamaki-te
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Pieksämäellä.

Jaakkiman kampus Ruokolahdella

Anja Hämäläinen, yhteydenotot puhelimitse 040 7506394 tai Wilman kautta tai sähköpostilla anja.m.hamalainen@eksote.fi
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Ruokolahdella 

Lapuan kampus

Terveydenhoitaja Päivi Niskanen, paivi.niskanen@lapua.fi, p. 044 438 4940. Vastaanotto opistolla ilman ajanvarausta torstaisin klo 9.15-10.30. Muut ajat sopimuksen mukaan sähköpostitse tai Wilman kautta. Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Lapualla.

NykarlebyKredu campus

Hälsovårdar: Ida Sandin, ida.sandin@jakobstad.fi, tfn 050 439 7493  

Kontakt kan tas per telefon varje dag. Anträffbar i Nykarleby måndagar och tisdagar kl. 8.30-16.00. 

Kuopiossa opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitajat Eija Kervinen, eija.kervinen@kuopio.fi, p. 044 718 6002 ja Mirja Hyvärinen, mirja.hyvarinen@kuopio.fi, p. 044 718 6279. Keskitetty puhelinaika ma-pe klo 8-9 (ajanvaraus, neuvonta ja ohjaukselliset asiat).

Vastaanotto ilman ajanvarausta osoitteessa Kaartokatu 9 A 1, ovi 2, 4. kerros (katutasosta 2. kerros):

  • ma-to klo 7.45-10.30 ja 11.30-13
  • pe klo 7.45-10.30.

Oppisopimusopiskelijoiden terveydenhuollosta vastaa oppisopimustyöpaikan työterveyshuolto.

Tampereella opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitaja Tuija Vuolle, tuija.vuolle@tampere.fi, p. 040 806 2438. Lue lisää
Vastaanotto Tullinkulman keskitetyssä toimipisteessä Hammareninkatu 7 33100 Tampere