Terveydenhoitajat

Järvenpään kampus

Terveydenhoitaja Pauliina Onkalo, pauliina.onkalo@keusote.fi, p. 050 497 0036 tai terveydenhoitaja2@seurakuntaopisto.fi   

Terveydenhoitaja Natali Tharmaratnam, natali.tharmaratnam@keusote.fi, p. 050 497 0015 tai natali.tharmaratham@seurakuntaopisto.fi

Terveydenhoitajan huone Y-rakennuksessa huoneessa 238. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 12-13. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Järvenpäässä.

Pieksämäen kampus

Terveydenhoitajana toimii Anne- Mari Rautiainen, anne-mari.rautiainen@pieksamaki.fi,  p. 0400 129 013

Terveydenhoitajan huone A-rakennuksen 2. kerroksessa. Vastaanotto ilman ajanvarausta on ma-pe klo 8-10. Muut ajat sopimuksen mukaan.

Nuorten mielenterveys- ja päihdesairaanhoitaja Jani Naukkarinen, jani.naukkarinen@pieksamaki.fi, p. 0400 855 642                                           

Soittoaika/ajanvaraus klo 8-9.30 (ma ja to) sekä 11.30-12 (ti, ke, pe). Vastaanotto ilman ajanvarausta torstaisin klo 13-17. Muut ajat sopimuksen mukaan.  Osoite: Ohjaamo Pientare, E-rakennus, muulloin ajanvarauksella. Käynnit ovat maksuttomia. 

Myös sähköinen asiointimahdollisuus kiireettömien terveysasioiden hoitoon (viestipalvelu, ajanvaraus): https://sote.easiointi.fi/fi/web/pieksamaki-te
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Pieksämäellä.

Jaakkiman kampus Ruokolahdella

Anja Hämäläinen, yhteydenotot puhelimitse 040 7506394 tai Wilman kautta tai sähköpostilla anja.m.hamalainen@eksote.fi
Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Ruokolahdella 

Lapuan kampus

Terveydenhoitaja Päivi Niskanen, paivi.niskanen@lapua.fi, p. 044 438 4940. Vastaanotto opistolla ilman ajanvarausta torstaisin klo 9.15-10.30, tila 204. Muut ajat sopimuksen mukaan sähköpostitse tai Wilman kautta. Lue lisää opiskeluterveydenhuollosta Lapualla.

NykarlebyKredu campus

Hälsovårdar: Ida Sandin, ida.sandin@jakobstad.fi, tfn 050 439 7493  

Kontakt kan tas per telefon varje dag. Anträffbar i Nykarleby måndagar och tisdagar kl. 8.30-16.00. 

Helsingissä opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitaja Pipsa Koponen, pipsa.koponen@hel.fi, p. 040 190 4408
Puhelinaika arkisin klo 12-13 puh. 040 190 4408

Opiskeluterveydenhuollon keskitetty toimipiste:
Mechelininkatu 46 A, 4krs. (PL 8650), 00250Helsinki

Helsingissä opiskelevat ruotsin kieliset ryhmät

Terveydenhoitaja Gillan Suvisaari, gillan.suvisaari@hel.fi,  p.050 345 2485

Paikalla ma-to klo 8-16 ja pe 8-14.45. Avoin vastaanotto arkisin kello 12-13, jolloin saa tulla ilman ajanvarausta lyhyissä asioissa. Vastaanotto on Yrkesinstitutet Prakticumissa, osoite Jan-Magnus Janssons Plats 5, 00560 Helsinki. Terveydenhoitajan huone on 2. kerroksessa, huoneen numero on 211.

Kuopiossa opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitaja Jaana Väisänen, jaana.vaisanen@kuopio.fi, p. 044 718 6569

Vastaanotto osoitteessa Microkatu 1, U-rak, 2.krs, 70210 Kuopio.
Kaikki käynnit ajanvarauksella.
Linkistä löytyy päivitetyt yhteystiedot ja ajankohtaiset asiat https://www.kuopio.fi/ammattiopisto

Tampereella opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitajien tiiminumero p. 040 806 2454. Lue lisää
Vastaanotto Tullinkulman keskitetyssä toimipisteessä Hammareninkatu 7, 33100 Tampere

Opiskeluterveydenhuollon tiedote lukuvuodelle 2020-2021

Opiskelijoiden sairausloman tarpeen arviointi opiskeluterveydenhuollossa lukuvuonna 2020-2021

Porissa opiskelevat ryhmät

Terveydenhoitaja Kaisa Rynnäs, kaisa.rynnas@mednet.fi, p. 044 701 2772. Lue lisää
Vastaanotto Tiedepuisto 3, 28600 Pori.